1

Ünlü Bayan Poker Oyuncuları

Pokerin her zaman bir erkek sporu olmadığını hatırlatmak harika ve eğer Dünya Poker Serisi herhangi bir gösterge ise, kadınlar her zaman bu sporun bir parçası. Bizlerde sizler için tarihteki en önemli bayan poker oyuncularını sıralamak istedik.

“Poker Alice” Iverser  (1851 – 1930)

Alice takma adıyla, tüm yaşamı boyunca Amerikan Batı’sında oyunlar kazanarak bu listede yer almayı gerçekten haketti. Devonshire’dan ailesi 1863’te eyalet dışına taşındı. 1880’de Colorado’da batıya çıktı ve bir yıl sonra evlendi. İlk kocası Frank bir poker oyuncusuydu ve böylece oyunlara katılmaya başladı.

Birkaç yıl sonra kocası bir madencilik kazasında öldüğü zaman Alice, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve ikinci kocası aracılığıyla yaşamının sonuna kadar devam eden önemli poker yetenekleriyle geçimini sağladı. Ülkenin dört bir yanında kartlar dağıtıyordu ve kendi kumar fişlerine sahipti. Yaşlılığı da heyecan vericiydi. Savunmasız bir adamı vurduktan sonra hapishanede zaman geçirdi ve salonlara baskın düzenledi. 1930’da ölene kadar poker oynamaya ve puro içmeye devam etti.

Mayme Stocker (1875-1972)

Mayme ve kocası demiryolu endüstrisini takip etmek için 1911’de Las Vegas’a taşındığında, çöl kasabasını kalıcı bir ev yapmayı beklemiyorlardı. Kocası raylarda çalışırken Mayme Northern Club adında bir soda dükkanı açtı. Alice Ivey gibi kumarbazların muhtemelen takıldığı batıdaki eski Kuzey salonlarına bir göndermeydi. O zamanlar Vegas’ta beş kart oyunu yasaldı.

Sonunda, 1931’de kumar Nevada eyaletinde tamamen devlete yasallaştırıldı, kısmen de devletin o dönemde tam hızıyla devam eden Büyük Buhran’dan kurtulmasına yardımcı oldu. Northern Club’ın sahibi olan Mayme, kumar lisansına başvurdu ve devletin çıkardığı ilk sınavı aldı.

Barbara Enright (1949 – Yaşıyor )

Barbara Enright, son dönemlerde ortaya çıkan poker oyunlarından biridir. Genç yaşta poker oynamaya başladı. Yirmili yaşlarında eğlence için poker oynayarak, bütün işlerinde olduğundan daha fazla para kazandığını fark etti.

1995 yılında World Series of Poker final masasına ulaşan ve beşinci sırada yer alan ilk kadın oldu. Üç WSOP bileziği ve WSOP’de açık bir etkinlik kazanmaya devam etti. Ve o, Phil Hellmuth’la aynı yıl olan World of Poker Onur Listesi’ne giren ilk kadındı. Dünya Poker Serisi Onur Listesi, Ünlü Poker Onur Listesi ve Poker Ünlüler Listesi’nde yer alıyor.

En popüler kadın poker oyuncuları bu şekilde arkadaşlar. Sizlerde poker oynamaya karar verirseniz Canlı Poker Oynamanın Artıları ve Eksileri başlıklı içeriğimizden canlı poker hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

adamin

One Comment

Comments are closed.