1

Profesyonel Poker Oyuncusu Nasıl Olunur ? – En iyi Tavsiyeler

Uzaktan, profesyonel bir poker oyuncusunun hayatını yaşamak birçokları için bir rüya gibi görünebilir. Bu nedenle, birçok insanın nasıl profesyonel bir poker oyuncusu olunacağını merak etmesi garip değildir. Peki bunun için neler yapmalısınız ? Tüm detaylarıyla yazımızda açıklamaya çalışacağız.

Nereden Başlamalısınız ?

Her meslekte olduğu gibi, poker oynamak, bunu tek gelir kaynağınız olarak yaptığınız zaman, eğlenmek için oynadığınız zamanla aynı değildir. Doğal olarak, ona da farklı şekilde yaklaşmanız gerekiyor.Kariyerinizi değiştirmek ve tıp doktoru yerine avukat olmak istiyorsanız, bir hukuk fakültesine gidersiniz. Bir araba tamircisi olmak istiyorsan, bunun için bir okul bulacaksın. Sanırım bu basit benzetmeler kafanızda bir şeyleri şekillendirdi.

Neyse ki, bugünlerde poker öğrenebileceğiniz bir ton kaynağınız var ve bunu ciddiye almak istiyorsanız, çevrimiçi olarak en iyi poker eğitim sitelerinden birine katılmayı düşünmenizi tavsiye ederim.

Ayrıca, profesyonel bir poker oyuncusu olmanın, oldukça yalnızlık gerektiren bir şey olduğunu ve bunun en başından beri alışmanız gereken bir şey olduğunu anlamalısınız. Bu yüzden başlamak için birkaç temel soruya cevap vermelisiniz:

  • Neden profesyonel poker oyuncusu olmak istiyorsun ?
  • Yapabileceğini düşündüren ne ?
  • Bu kariyerden uzun vadeli beklentileriniz nelerdir ?

Bu soruların hepsi çok önemlidir ve eğer gerçekten yapmak istediğiniz bir şeyse, karar vermenize yardımcı olabilir.

Neden profesyonel poker oyuncusu olmak istiyorsun ?

Bunu düşünüyor musunuz, çünkü mevcut kariyerinizden bıktınız, yoruluyorsunuz veya poker oyununa tutkunuz var mı ? Kendinizi saatlerce poker oynayarak ve her anından zevk alarak geçirebiliyor musunuz ? Eğer sadece bir kariyer değişikliği yapıyorsanız, ya da daha fazla para kazanmak istiyorsanız, önce muhtemelen başka seçeneklere bakmalısınız. Gerçek tutku ve özveri olmadan profesyonel bir poker oyuncusu olmanız çok zor.

Zorlu rekabet ortamına dayanmak için her gün çalışmak zorunda olduğunuz ve zorlu poker ortamında olduğunuz doğrudur. Kolay bir iş olmayacak, bu yüzden baştan sizleri neler beklediğini daha iyi öğrenin.

Zevk için poker oynamak farklı, yaşamını bununla devam ettirecek düzeyde bir poker oyuncusu olmak çok farklı bir durum. Varlığınız tamamen tablolardaki sonuçlarınıza bağlı olacaktır. İnsanların poker sonuçları hakkında konuşurken önyargılı oldukları bir sır değil, ancak dürüst olmak ve kendinize açık olmak çok önemli.

Uzun vadeli beklentileriniz neler ?

Son olarak, profesyonel poker kariyerinizden beklediğiniz şey hakkında en azından biraz net olmanız gerekir. En çok aradığınız özgürlük mü, dünyayı mı dolaşmak istiyorsunuz yoksa çok para kazanmak için mi kazanmak istiyorsunuz ?  Uzun vadeli hedefinizi erken tanımlamak zor olsa da, yeni başlayacağınız kariyer yolunda sizleri nelerin mutlu edeceğine ve ne oynayacağınıza karar vermede büyük rol oynayacaktır.

Poker Oyunculuğundan Beklentiniz Nedir ?

İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı poker oynarlar ve profesyonel bir oyuncu olmaya başlamadan önce beklentileriniz hakkında uzunca düşünmelisiniz.

  • Para için mi poker oynuyorsunuz ?

Düzgün bir hayat kurmayı düşünüyorsanız, bu sizin açınızdan biraz çaba sarf etmekten daha fazlası olmalıdır. Oyunu sevmiyorsanız ve zamanınızın tadını çıkarmıyorsanız, her gün altı ya da daha fazla saat poker oynamak, herhangi bir iş gibi sizleri yoracaktır. Ek olarak kötü ellerle, kayıplarla ve sıkıntılarla baş etmelisiniz.

Elbette, oynamak ve öğrenmek için çok zaman ayırmaya ve tadını çıkarmaya hazırsanız, poker oynamak para kazanmak için harika bir yol olabilir.

  • Daha özgür olmak için mi ?

Pek çok insan bu yaşam tarzının sunduğu özgürlük nedeniyle yaşamları için poker oynamaya hevesli oluyorlar. Bu doğru olsa da, gerçekte anladığınız özgürlük tam olarak insanların hayal ettiği şey değildir. Tabii ki, çevrenizde sizi darlayan patron gibi bir etken olmayacak ancak bu, bir şeyler yapmanıza gerek olmadığı anlamına gelmez.

Oynamak ve öğrenmek için bir yapı inşa etmek ve en önemlisi buna bağlı kalmak için çok çaba sarf etmeniz gerekiyor. Yeterince motivasyonunuz yoksa kesinlikle böyle bir adım atmayın.

  • Dünyayı dolaşmak ister misiniz ?

Son olarak, dünyayı dolaşmayı ve tüm dünyada büyük turnuvalar oynamayı hayal ediyorsanız, bilmeniz gereken birkaç şey var:

  • Bu yaşam tarzını benimsemek için büyük bir para yatırmaya ihtiyacınız olacak
  • Büyük turnuvalar çok büyük değişikliklerle geliyor
  • Ek masraflar (seyahat, konaklama) çok karlı olmayı zorlaştırıyor

Sadece zaman geçirmek için poker oynamayı düşünüyorsanız, bu başlangıçta yapmanız muhtemel bir şey değildir. Büyük bir sermayeniz ve yetenekleriniz yoksa, o zaman muhtemelen bu makale de ilginizi çekmeyebilir. Tüm gerçekleri sizler için bu makalemizde açıklamaya çalıştık ki sizleri neyin beklediğinin biraz da olsa farkında olun. Ancak, bu kadar kolay pes etmemelisin. Turnuvalara katılmanın ve dünyayı dolaşmanın tadını çıkarmanın birçok yolu var.

adamin